Piping Gel

Kategórie
 
 
 
 
 
Heslo nefunguje

 
 

Piping Gel

Piping Gel, čo s ním dokážem ? 

Nemusí to byť najviac sexy produkt v našej ponuke , ale je to určite nevyhnutná pomôcka ,  hlavne pre tých, ktorí pracujú s fondantom: Piping Gel. Tento kelímok  s priehľadným gélom je v mnohých situáciách skutočným záchrancom.

Piping Gel je priehľadný a lepkavý a to z neho robí multifunkčný produkt. Cukrárky  používajú gél hlavne pri práci s marcipánom a fondánom.

Gél funguje dokonale ako jedlé lepidlo, a preto ho možno použiť na pripevnenie jedlých dekorácií z fondantu  a marcipánu.

Na prilepenie stačí úúplne tenká vrstva gelu. 

Váš lepkavý priateľ 

Chcete modelovať, tvoriť postavičky, zvieratká či iné dekorácie. Tak Piping gel sa určite zíde. S ním už sa figúrka nikam nepohne a 

zostane stáť na torte. Nudia vás klasické podnosy pod tortou. Chcete ich oživiť. Môžte vďaka gelu potiahnuť podložku (napr. z polystyrewnu) 

prilepíte tak fondant, ktorý sa hodí k torte a konečný výsledok bude profesionálne cukrárske dielo. 

Bezfarebné a bez príchute

Určite vám záleží aby vaše dekorácie chutili ako majú. A farebne zostali také ako ste plánovali. Gel nezmení ani chuť ani farbu. Je číri

bez chuti. Túto schopnosť využijete najviac ak chcete napríklad použiť posypy. Našli ste na Instagrame hotovú tortu plnú nalepených guličieka podobných posypov. Budte si istý, že cukrárka použila práve piping gel aby ich tam nalepila a mala istotu že ta zostanú aj ked tortu budú krájať na oslave. 

Oplátky 

Tak kto neskúsil ešte oplátku na torte ?? Chcete aby vyzerala dokonale, hladká a bez vlniek ? Hádajte čo pomôže !  Na zadnú stranu oplátky naneste tenkú vrstvu gelu. Položte na tortu a vyhladte oplátku s žehličkou na fondant. A keďže je gel transparentný a nepoškodí - neuškodí - tak môžte dať kľudne tenkú vrstvu gelu aj na oplátku. Oživíte tým farby oplátky. 

Buďte kreatívny 

 Chcete dosiahnuť efekt vodnej hladiny. Pridajte do gelu modrú gelovú farbu Funcakes a vytvorte si jazierko ako je to na ukážke v obrázkuk . 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
gtag('config', 'AW-1056394303');
Plná (Desktop) verzia